Sala szkoleniowa Festiwal Przedsiębiorczości
5/5 - (3 votes)

BogatyStudent.pl powstał z myślą o młodych ludziach, którzy pragną budować swoją karierę zawodową. Jest dla osób chcących się uczyć, rozwijać, realizować szalone pomysły i spełniać marzenia. Chcemy pokazać jak zauważać okazje, których inni nie dostrzegają i gdzie zdobywać wartościową wiedzę pozaakademicką.

Studia to taki okres w życiu, kiedy w wielu przypadkach możesz spać do 12, pić piwo na śniadanie, chodzić na zajęcia jak Ci się zachce i nie wiedzieć co będziesz robić za godzinę. Tylko co potem? Kiedyś trzeba się ogarnąć i zadbać o swoją przyszłość. A można zrobić to już na studiach. O tym gdzie sam zdobywam wartościową wiedzę napisałem szczegółowo w artykule Gdzie zdobyć wiedzę, której nie uczą na studiach?

WYDARZENIA

Kilka lat temu odkryłem, że chcę być zawodowym managerem strategicznym. Pasjonuje mnie wdrażanie w życie nowoczesnej wiedzy managerskiej, uwielbiam tworzyć plany i koncepcje, które później przekładane są na konkretne działania. Zarządzanie strategiczne i rozwijanie pomysłów biznesowych to jest to, co kręci mnie najbardziej.

Na pierwszym roku studiów otworzyłem firmę z automatami vendingowymi Zielony Maluch. Jednocześnie śledziłem historie innych przedsiębiorców oraz brałem udział w wydarzeniach, warsztatach i szkoleniach, aby zdobyć wiedzę, której nie miałem na uczelni. Na takich eventach poznałem wspaniałych ludzi, z którymi mam kontakt do dziś. Z niektórymi nieprzerwanie współpracujemy. Jednym z pierwszych wydarzeń, w jakich uczestniczyłem był Festiwal BOSS. Od tamtej pory jestem na BOSSie co roku.

FESTIWAL BOSS

Największy festiwal biznesowo-edukacyjny w Polsce. Występują na nim przedsiębiorcy, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi. To tutaj poznałem podstawowe strategie marketingowe, dowiedziałem się jak wygląda zarządzanie w wielu firmach, jak wygląda przykładowy dzień biznesmenów z pierwszych stron gazet, jakie ponosili porażki i jak sobie z nimi poradzili.

Dodatkowo można uzyskać cenne informacje na temat konkretnej branży. Niezależnie od tego czy interesujesz się nieruchomościami, branżą IT, produkcją okien dachowych, transportem, mediami społecznościowymi czy architekturą – znajdziesz sporo wartościowej wiedzy dla siebie. Również masz okazję zdobyć umiejętności z negocjacji, sprzedaży, czy komunikacji, które są przydatne w każdej firmie. Uważam, że to świetna inicjatywa dla studentów, młodych przedsiębiorców i osób, które dopiero zamierzają w przyszłości otworzyć własną działalność.

Co więcej, festiwal BOSS to nie tylko prelekcje. W ramach tych kilku intensywnych dni odbywają się również zamknięte warsztaty. Tutaj w kilkunastoosobowych grupach prowadzone są zajęcia z różnych dziedzin biznesowych. Przyjeżdżają specjaliści z marketingu, sprzedaży, negocjacji, finansów czy księgowości i przez kilka godzin prowadzone są praktyczne warsztaty.

Takie wydarzenia potrafią sporo kosztować. Jednocześnie cały Festiwal BOSS jest zupełnie darmowy! Prelekcje odbywają się na salach wykładowych polskich uczelni i każdy może wziąć w nich udział. Wystarczy chcieć.

ZAPROSZENIE

Od kilku lat biorę udział w BOSSie jako uczestnik. W tym roku zostałem zaproszony jako prelegent. Z ogromną przyjemnością opowiem historię firmy, którą otworzyłem na pierwszym roku studiów. Podzielę się swoimi przemyśleniami i poradami, jakie uważam za wartościowe. Serdecznie zapraszam w dniu 11.04 do Warszawy i 17.04 do Krakowa.

Szczegółowe informacje:

WARSZAWA

Środa 11.04, sala 200 budynku Zarządu Samorządu Studentów, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego o godzinie 19:45.

Link do wydarzenia i zapisów: https://www.facebook.com/events/568970666795155/

KRAKÓW

Wtorek 17.04, Budynek D17 – Wydział Infomatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH, sala 1.19 o godzinie 19:05

Link do wydarzenia i zapisów:  https://www.facebook.com/events/166167770847714/

festiwal-boss-studenci

Jednocześnie bardzo zachęcam do wzięcia udziału również w innych prelekcjach. Znajdź swoje miasto na stronie festiwalboss.pl wybierz tematy, które Ciebie interesują i weź udział w wydarzeniu pełnym konkretu!

Ze swej strony serdecznie polecam uczestniczyć w wystąpieniu Sebastiana Kolisza, Stefana Życzkowskiego oraz Krzysztofa Sarneckiego. Poznałem osobiście całą trójkę i wiem, że za tym co mówią stoi wartość.

Sebastian Kolisz jest Partnerem Zarządzającym Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i w dniu 17.04 na AGH o godzinie 17:05 opowie o strategii błękitnego oceanu. Jest to fenomenalna strategia zdobywania rynków przez firmy bez niepotrzebnej i krwawej walki z konkurencją.

Stefan Życzkowski jest prezesem spółki ASTOR. Jego firma dostarcza nowoczesne technologie z zakresu systemów IT oraz automatyki i robotyki dla przemysłu. Pan Stefan chętnie dzieli się wiedzą i 30-letnim doświadczeniem pracy. Jego podejście do rozwoju biznesu jest warte naśladowania. Miałem okazję osobiście się o tym przekonać. Pan Stefan wystąpi 19.04 na UEK o godzinie 19:05.

Krzysztof Sarnecki jest prezesem QUEST Change Managers. Zawodowy negocjator, konsultant strategiczny i charyzmatyczny mówca, z którym mam przyjemność współpracować. Krzysztof założył również największą szkołę języka angielskiego dla Polaków za granicą, w ramach centrum edukacyjnego Academy of Business & Career Development w Chicago – która posiada 30 tysięcy absolwentów. Serdecznie zapraszam na jego prelekcję w dniu 18.04 na UEK o godzinie 19:05. Będzie mega ciekawie o angielskim w negocjacjach. Zobaczycie jak można nauczyć się angielskiego w krótkim czasie i skutecznie zdobywać międzynarodowe kontrakty.


Wiele osób pisze do nas z pytaniem od czego zacząć, jaką firmę otworzyć i skąd wziąć pomysł.

Ponieważ my nigdy nie mieliśmy z tym problemu (mamy aż za dużo pomysłów i wszystkich nie zrealizujemy), postanowiliśmy stworzyć wielki spis zawierający 97 POMYSŁÓW NA BIZNES.

Są to pomysły, które spokojnie nadają się na pierwszą firmę i w większości nie wymagają dużych nakładów inwestycyjnych. Niektóre z nich sami mieliśmy przyjemność realizować, a część wisiała na naszych listach i czekała na realizację w przyszłości.

Być może Ty z któregoś skorzystasz? 

Odbierz BEZPŁATNIE ebook 97 Pomysłów na Biznes klikając TUTAJ.

PS: Skutkiem ubocznym tej lektury będzie pobudzenie Twojego myślenia.

Dawid

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here