jak zarobić w Internecie
5/5 - (2 votes)

Zarabianie pieniędzy w domu jest coraz bardziej popularne. Przybliżyła nas do niego nie tylko pandemia, ale przede wszystkim chęć zmiany stylu życia. Dziś w pracy liczy się dla nas elastyczność. Chcemy być niezależni i sami zarządzać swoją pracą. Pozostaje pytanie: jak zarabiać przez internet, aby faktycznie móc się z tego utrzymać? Poznaj kilka sprawdzonych możliwości. Jeżeli szukasz pomysłu na biznes, to możesz pobrać naszego darmowego e-booka, który ma aż 97 pomysłów na biznes! 

Od razu dodajmy, że zarabianie w sieci wymaga czasu i odrobiny cierpliwości. A czasem nawet wkładu własnego. Za to niepodważalną zaletą pracy w ten sposób są nieograniczone zarobki – to Ty decydujesz, ile w danym miesiącu będzie wynosić Twoja wypłata. Warto też uzbroić się w wiedzę, ale taką od nieprzypadkowych ludzi. Jeżeli interesują Cię książki biznesowe, to zapraszamy do artykułu na ten temat. A teraz lecimy z tematem:

Jak zarabiać przez internet? Najciekawsze zawody

Poznaj 13 specjalizacji i sposobów za zarabianie pieniędzy w sieci – z mniejszymi lub większymi możliwościami.

1. Praca jako asystentka wirtualna

Bycie asystentem wirtualnym to coraz bardziej popularny sposób zarabiania w domu. Wiele osób szuka bowiem pomocy w organizacji zadań, wyszukiwaniu informacji, a nawet dodawaniu postów w mediach społecznościowych. Asystent może nawet wrzucać teksty na bloga, rozmawiać z klientami oraz tworzyć proste reklamy dla firmy.

Praca wirtualnej asystentki jest prosta. Wymaga jedynie czasu, który możemy poświęcić na wykonywanie różnych zadań.

2. Wypełnianie ankiet

Zdecydowanie najpopularniejsza metoda zarabiania przez internet, jednocześnie najmniej opłacalna. Wypełnianie ankiet daje możliwość jedynie dorobienia sobie dodatkowych pieniędzy. Jest odpowiednia dla młodych osób, które szukają zastrzyków gotówki na własne wydatki.

Płatne ankiety nie wymagają wkładu pieniężnego, a jedynie rejestracji – najlepiej w kilku programach na raz. Platformy wymagają podania naszych podstawowych danych i zainteresowań, aby na tej podstawie wysyłać do nas najbardziej dopasowane ankiety. Na początku nowi użytkownicy dostają zwykle więcej możliwości zarobku, z czasem jednak trzeba poczekać dłużej, aby faktycznie coś wypłacić.

Jeszcze mniej opłacalnym sposobem na zarabianie online jest klikanie w reklamy. O ile ankiety dają nam czasem nawet kilkanaście złotych za wypełnienie, tak kliknięcie banerów wiąże się zarobkiem liczonym w groszach.

3. Prowadzenie bloga

Blogowanie to zajęcie dzięki któremu zarobimy pieniądze tylko przy pomocy reklam wyświetlanych na naszej stronie oraz sprzedawanych produktów. Na samym prowadzeniu bloga zarobić się nie da. Jednak to właśnie zaufana społeczność będzie skłonna zapłacić na nasze produkty czy kursy, a reklamodawcy zapłacą za reklamy czy recenzje ich produktów.

Obecnie blogi posiada większość firm. Ciężko więc się wybić, jeśli nie ma się opracowanej strategii zdobywania odbiorców. Warto też dodać, że zarabianie na blogu rozpoczyna się dopiero po około roku od jego uruchomienia – jeśli potrafimy szybko się rozwijać.

4. Programy partnerskie

Zarabianie w ten sposób opiera się na pracy związanej z polecaniem produktów od konkretnej firmy. Mogą to być różnego rodzaju oprogramowania, hostingi, a nawet produkty materialne. Zarobkiem jest uzyskana przez nas prowizja. To, ile zarobimy, zależy od liczby osób, które przyciągniemy. W afiliacji pomagają specjalne narzędzia oraz kursy od osób, które już dłużej w ten sposób zarabiają.

5. Kanał na Youtube

Może stać się świetnym uzupełnieniem bloga – odbiorcy zamiast tekstów wolą bowiem oglądać filmy. I podobnie jak na blogu zarobki zależą od ilości odbiorców oraz popularności kanału. Wynagrodzenie oparte jest na reklamach, które wyświetlamy przed oraz w trakcie nagrywanych filmów, a także na sponsorach, który decydują się zapłacić w zamian za lokowanie produktu czy usługi w filmie na kanale.

Praca w domu przy nagrywaniu filmów nie wymaga wkładu własnego, ale aby filmy były wysokiej jakości, konieczny jest dobry sprzęt, który niestety kosztuje.

6. Prowadzenie kanałów społecznościowych

Głównie na facebooku i instagramie. Osoba, która pracuje na tym stanowisku wrzuca posty w social media i np. odpowiada na komentarze i zapytania klientów, a także moderuje fora internetowe. Zarabianie w ten sposób nie wymaga specjalnych umiejętności, może to robić większość z nas, która posiada profil w mediach społecznościowych. Zarobki za miesiąc pracy dla jednej firmy to około 500 zł.

7. Praca jako copywriter

Pierwsze pieniądze możemy również zarobić na pisaniu. Copywriter bowiem tworzy teksty dla różnych firm o różnej tematyce. Jego zarobki zależą od ilości napisanych słów. Niektórzy wyceniają swoje prace w oparciu o konkretny projekt.

Pisanie artykułów na blogi firmowe oraz tekstów SEO może stać się Twoim głównym zajęciem zarobkowym. Na tego typu usługi jest bowiem spore zainteresowanie. Kluczowe jest jednak poznanie zasad tworzenia takich tekstów. Dobrego pisania można się nauczyć. Konieczna jest także wiedza z marketingu i reklamy.

Copywriter może zarabiać jako freelancer, ale czasem korzystniejsza stanie się dla niego własna działalność. Będzie też wyglądał bardziej wiarygodnie w oczach klientów.

8. Sprzedaż produktów w sieci

Własnych lub jako dropshiping przez własny sklep internetowy. Handel w ten sposób wymaga dobrej znajomości rynku oraz niewielkiej skłonności do ryzyka. Niezwykle popularna ostatnio stała się sprzedaż kursów oraz produktów kreatywnych.

Do sprzedaży w sklepie przyda Ci się własna firma. Produkty możesz sprzedawać nie tylko w obrębie własnej strony, ale także na allegro, olx czy amazonie.

A sprzedawać możesz wszystko, w tym własne kursy, książki, a także własnoręcznie przygotowane produkty. Wszystko zależy od Twoich pomysłów i dobrego researchu grupy docelowej.

9. Promocje bankowe

Dodatkowe pieniądze uzyskamy również z promocji bankowych. Zarabianie w ten sposób polega na polecaniu innym osobom produktów bankowych (poprzez odpowiednie linki), np. konta bankowego, lokaty, kredytu, a następnie uzyskaniu prowizji od sprzedaży z tego polecenia. Na takiej promocji zarabia się tylko raz i w ograniczonym czasie. Jednak niektóre oferty są naprawdę atrakcyjne i warto z nich od czasu do czasu skorzystać.

Promocje bankowe wymagają jednak od nas sporej pracy w zakresie śledzenia najnowszych ofert poszczególnych banków i zapoznania się z ich regulaminami.

10. Programista

Wydaje się, że tego typu działalność wymaga sporej wiedzy. Jednak freelancer programowania stron i sklepów może się szybko nauczyć. Pomagają w tym proste w obsłudze kreatory. Jednak im większe umiejętności, tym wyższy zarobek. Dużo większe pieniądze możemy uzyskać programując gry – to jednak wymaga od nas inwestycji w różne kursy dotyczące obsługi programów do ich tworzenia.

Na początku zacznij od zdobycia klientów chętnych na Twoje usługi. Możesz reklamować się na różnych portalach lub w mediach społecznościowych. Przydatne staną się również płatne reklamy.

11. Grafik

Zarabianie przez internet może również opierać się na sprzedaży grafik – wektorowych oraz rastrowych. Tutaj głównie liczy się pomysł i jego kreatywne wykonanie. Freelancer pracujący jako grafik może na tym stanowisku zarobić całkiem przyzwoite pieniądze. Rozliczenie odbywa się za projekt lub w formie abonamentowej – jeśli decydujemy się sprzedawać swoje dzieła przy pomocy zewnętrznego portalu.

Do tworzenia grafik potrzebujesz profesjonalnych programów, takich jak np. canva. Na rynku istnieje wiele darmowych rozwiązań, do zarabiania nie potrzebujesz więc wkładu własnego w postaci zakupu photoshopa czy innych aplikacji.

Osobną dziedziną jest tworzenie ilustracji, np. do książek dla dzieci lub gier.

12. Sprzedaż zdjęć

Twoje możliwości jeszcze bardziej poszerzą się, jeśli z zamiłowania jesteś fotografem. I nie chodzi tu o zakładanie własnego studia, ale o sprzedaż zdjęć w sieci. Konieczna jest jedynie rejestracja na jednym z zewnętrznych serwisów, oferujących fotografie stockowe. Ta praca w domu nie daje Ci jednak możliwości wysokich zarobków. Zależą one od wielkości sprzedaży w serwisie, a ta nie zależy jedynie od jakości Twoich zdjęć, ale również szczęścia i zapotrzebowania rynku.

13. Tłumacz

Zarabianie na tłumaczeniu tekstów z jednego języka na drugi przyniesie Ci całkiem spore pieniądze jedynie wtedy, gdy masz jakąś specjalizację, np. zajmujesz się tekstami finansowymi, lub gdy znasz nietypowy język. Zarobek zależy więc od Twoich umiejętności oraz ilości języków, którymi się posługujesz. Warto dodać, że tłumacz z językiem angielskim będzie miał najtrudniejsze zadanie – choć zleceń w tej kategorii jest wiele, to samych tłumaczy jeszcze więcej. Ciężko więc znaleźć coś dobrze płatnego.

Jak widzisz, możliwości jest całkiem sporo! 

Własny biznes zamiast pracy przez Internet

Wiele osób rezygnuje z pracy najemnej, aby przejść na własny biznes. Jest to obarczone większym ryzykiem, ale też potencjalnie większymi zarobkami. Nie ważne, czy jesteś studentem, czy osobą bez żadnej szkoły – możesz otworzyć własny biznes, bo nikt nie pyta o Twoje wykształcenie, wiek, czy preferencje polityczne. Jeżeli nie wiesz, skąd brać pomysł na biznes, to zajrzyj do artykułu na naszym blogu.

Jak zarabiać przez internet bez wkładu finansowego?

Zarabianie w internecie bez wkładu własnego obejmuje właściwie wszystkie wskazane powyżej działania. W każdym jednak przypadku konieczna jest wiedza i praktyczne umiejętności. Te jednak na samym początku możemy zdobywać przy pomocy bezpłatnych kursów, książek czy filmów w social media. Przydatne będą także webinaria oraz e-booki.

Najlepsze sposoby do zarabiania bez inwestycji to:
– ankiety;
– copywriting;
– asystent wirtualny;
– blogowanie;
– promocje bankowe. 

Na czym najłatwiej zarobić przez internet?

Wszystko zależy od tego, czy chcesz dorobić, czy zarobić pieniądze pozwalające się utrzymać. Najprostszy sposób to ankiety. Ta możliwość dostępna jest dla osób w każdym wieku. Wystarczy tylko przejść proces rejestracji, aby otrzymywać na maila płatne sondaże. Jednak tego typu aktywność nie sprawdzi się, gdy oczekujemy wysokich zarobków.

Najbardziej opłacalny będzie własny biznes, oparty na tym co lubimy i potrafimy robić najlepiej. Dropshiping oraz sprzedaż rękodzieła w obrębie własnego sklepu internetowego może stać się dla nas głównym źródłem zarobku – jeśli tylko dokładnie się do tego przygotujemy, tj. poznamy grupę docelową, konkurencję oraz stworzymy biznes plan.

Gdzie szukać zleceń na pracę przez internet?

Istnieje wiele serwisów, które zbierają zlecenia dla freelancerów. Niektóre przeznaczone są pod konkretną działalność (np. globtra), inne platformy po prostu zbierają zlecenia z różnych kategorii, np. fiverr czy oferia. Do zarobku w tych serwisach potrzebujesz jedynie aktywnego konta. W niektórych miejscach konieczne będzie pokazanie swojego doświadczenia czy portfolio.

Oto najlepsze portale:

  • 1. Useme (możliwość wystawiania faktur vat przez serwis dla Twoich klientów!)
  • 2. Oferia
  • 3. Fiver (anglojęzyczny)
  • 4. Facebook – grupy z pracą, grupy z lokalnych społeczności – np dzielnic
  • 5. Fixly (dla złotych rączek – strumień klientów!) 
  • 6. GieldaTekstow (dla copywriterów) 

Niektórzy zarabiają w internecie na giełdzie, inni, kupując i sprzedając kryptowaluty. Bez bardzo dobrej edukacji w tym zakresie będzie to zwykły hazard lub loteria, której nie chcemy promować w tym artykule.

Na tym możemy zakończyć nasz artykuł: Jak zarobić w Internecie? – 13 sprawdzonych sposobów! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here